Piątek 17 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Weronika, Sławomir, Brunon

Dzień Dziecka w Parku im. H. Sienkiewicza

W dniu 30 maja 2014 r. w Parku im. H. Sienkiewicza społeczność SP 10 oraz przedstawiciele zaproszonych szkół, realizujących projekt – „Bezpieczne Szkoły Śródmieścia – po raz trzeci”: SP 3, 9, 14, Gimnazjów nr: 9, 14 oraz uczniowie z LZK i LMK bawili się wspólnie na kolejnej akcji z cyklu „Cała Polska biega”. Impreza rozpoczęła się od wystawienia przez młodzież szkół średnich spektaklu profilaktycznego. W sposób niezwykle pomysłowy i humorystyczny poruszono kwestię uzależnienia od papierosów, alkoholu i narkotyków. Dziękujemy uczniom i opiekunom za to przedsięwzięcie.
Następnie p. Anna Zacharek – współprowadząca festyn, oznajmiła, że zaczynamy potyczki! Oprócz wspólnego biegu wzdłuż Zgłowiączki, który wywołał wśród uczestników mnóstwo pozytywnych emocji!, uczniowie uczestniczyli w wielu innych, ciekawych konkurencjach. M.in. były to: konkurencja plastyczna – uczestnicy tworzyli plakaty pod hasłem: „Bezpieczne wakacje” oraz „Nie pal”, konkurencja – bezpieczny i zdrowy styl życia: uczniowie rozwiązywali krzyżówkę nt. przeciwdziałania uzależnieniom, ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy oraz właściwe wykonywanie bandażowania, konkurencja polegająca na utworzeniu reklamy „Moje miasto- Włocławek”. Poza tym wiele osób zachęconych przez organizatorów zmagało się z przeciąganiem liny oraz skakało przez skakankę! :-). Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a uczestnicy pozostałych konkurencji upominki rzeczowe. Każdy także mógł poczęstować się pysznym pączkiem lub drożdzówką.
Bawiliśmy się świetnie, a słoneczna pogoda tym bardziej wywoływała uśmiechy na naszych twarzach i sprawiła, że wszyscy mieliśmy super dobre humory!!:)
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom i osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i udział w imprezie. Zapraszamy do wspomnień i obejrzenia zdjęć.