Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Dzień Języków pod hasłem "Smaki Europy"

Dnia 26 września odbędzie się Dzień Języków pod hasłem "Smaki Europy". Każda z klas IV - VIII losuje jeden kraj europejski i przygotowuje stoisko "smaków" danego kraju. Pamiętajmy, że "smaki" to nie tylko jedzenie, a również atmosfera, ludzie, kultura danego kraju, dlatego oprócz przygotowanych smakołyków/potraw dodatkowo punktowane będą:
- wiedza na temat przygotowanych potraw (jury zada pytania:-) )
- elementy stroju narodowego
- elementy kulturowe (gadżety, zdjęcia, plakaty itp.)
- inne (zaskoczcie nas czymś!:-) )

Regulamin Szkolnego Konkursu
„Smaki Europy”

I Organizatorzy

Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 10 we Włocławku. Koordynatorami są nauczyciele języków obcych.

II Uczestnicy

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów klas IV - VIII

III Cele konkursu
Celem Konkursu jest:
1. Rozwijanie zainteresowań kulturą i językiem krajów europejskich
2. Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań do samodzielnego, pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych, autoprezentacji.
3. Motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych,
4. Wskazanie uczniom kluczowej roli pracy zespołowej w procesie nauki oraz wyszuliwania informacji.
5. Wyrabianie nawyku zdrowej rywalizacji.
6. Rozwijanie kompetencji kluczowych przydatnych w nauce języków obcych, np. selekcja informacji.

IV Warunki uczestnictwa
W konkursie biorą udział klasy lub wytypowani przedstawiciele. Kraj, na temat któ®ego należy przygotować wystąpienie wybierany jest w wyniku losowania.

V Przebieg konkursu Dzień Języków pod hasłem "Smaki Europy"
1. Każda z klas IV - VIII losuje jeden kraj europejski i przygotowuje stoisko "smaków" danego kraju. (losowanie krajów odbędzie się w środę 12 września 2018 r.)
2. Pamiętajmy, że "smaki" to nie tylko jedzenie, a również atmosfera, ludzie, kultura danego kraju, dlatego oprócz przygotowanych smakołyków/potraw dodatkowo punktowane będą:
- wiedza na temat przygotowanych potraw (jury zada pytania:-) )
- elementy stroju narodowego
- elementy kulturowe (gadżety, zdjęcia, plakaty itp.)
- inne (zaskoczcie nas czymś!:-)

VI Nagradzanie
Nagroda niespodzianka

VII Termin
26 września 2018 r.

VIII Uwagi końcowe
Organizatorzy zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie. Czekamy na Wasze pomysły oraz pytania. Chętnie pomożemy!

POWODZENIA!!!