Piątek 17 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Weronika, Sławomir, Brunon

Dzień Książki

W sobotę 25 kwietnia 2009 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, które odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z Arentowicza we Włocławku przy ul. Warszawskiej 11/13.
Podczas kiermaszu wydawnictw regionalnych nasi przedstawiciele pod opieką pani Anny Siateckiej aktywnie uczestniczyli w sprzedaży specjalnego wydania czasopisma Rzeczpospolitej Uczniowskiej SP 10 pt. „Wykrzyknik!” dotyczącego ekologii. Mogli również poznać proces powstawania dzieła plastycznego – obrazu, podczas pokazu malowania stopami przez panią Małgorzatę Waszkiewicz. Nie zabrakło również emocji związanych z konkursem zorganizowanym przez filię dziecięcą biblioteki, w którym dzieci również wzięły udział.
Uczennice naszej szkoły pod opieką pani Anny Zacharek zaprezentowały się również podczas części artystycznej obchodów. Przedstawiły program pt. „Oberek tanecznie i poetycko” recytując utwory Wojciecha Rybickiego oraz tańcząc oberka.