Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Dzień Papieski

Tegoroczny Dzień Papieski, pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa" basza szkoła obchodziła w dniu 24 października. Cała społeczność szkolna zapoznała się pokrótce z nauczaniem św. Jana Pawła II dotyczącym pojęcia ojcostwa, które rozwijał nie tylko jako Papież, ale także jako dramatopisarz. W kontekście setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci dowiedziały się także, że Papież Polak swoje rozumienie ojczyzny odnosił do czwartego przykazania Dekalogu (Czcij ojca swego i matkę swoją). wprowadzając zeń prastare słowo :ojcowizna". Uzupełnieniem tych treści była swoista retrospekcja do spotkania Ojca Świętego z polskimi dziećmi w 1991 roku. Ów film pokazał promieniowanie ojcostwa Jana Pawła II w praktyce, który w ogniu pytań najmłodszych rodaków czuł się znakomicie, pełniąc nie tylko rolę autorytetu i nauczyciela, ale nade wszystko ojca wiary i miłości do Boga, ojczyzny i każdego człowieka. Apel poprowadziły uczennice z klasy 7b oraz ojciec Jerzy.