Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dyrekcja szkoły i nauczyciele po raz czwarty otworzyli dla Przedszkolaków drzwi naszej szkoły, aby dzień, w którym staną się uczniami sprawił, iż z uśmiechem na twarzy, nie ze łzami w oczach powitają nową placówkę, poczują wielką radość, bezpieczeństwo i zainteresowanie nową wiedzą.
Od kilku lat, tradycją SP 10 , jest impreza promująca naszą szkołę w środowisku lokalnym pod nazwą DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. W tym roku, 8 marca, naszymi gośćmi było sto pięćdziesiąt jeden dzieci z PP nr 4, PP nr 8, PP nr 12, PP nr 17, PP nr 29 oraz Przedszkola „Tęczowa Kraina”.
Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom, iż szkoła to miejsce edukacji przyjazne dzieciom oraz zminimalizowanie stresu związanego z lękiem przed nowym, nieznanym życiem szkolnym.
Przedszkolaki obejrzały program artystyczny „Piękna nasza Polska cała”, brały udział w zabawach sportowych i ruchowych przygotowanych pod kierunkiem p. D. Chojnowskiej, I. Bronowskiej, B. Sułkowskiej, E. Zasady, G. Kobielskiej, E. Kłudkowskiej , I. Składanowskiej. Atrakcją dla dzieci, niewątpliwie, była obecność Elfa. Piękną dekorację na ten dzień przygotował M. Traczyk.
Wychowawczynie przedszkolaków zdając sobie sprawę jak ważny życiowy etap czeka ich wychowanków, poprzez aktywne uczestnictwo w Dniu Przedszkolaka, wspólnie z Dyrekcją naszej szkoły i nauczycielami pomagają dzieciom w zminimalizowaniu obaw związanych z nowym etapem edukacyjnym.
W czasie imprezy odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „ Kujawscy Poeci – Dzieciom”. Laureatom zostały wręczone nagrody. Wszystkie przedszkolaki otrzymały upominki.
Dzień Przedszkolaka uświadomił najmłodszym, że szkoła w pierwszym etapie edukacyjnym to nauka poprzez zabawę ale również udział w zawodach sportowych, konkursach, wycieczkach, przedstawieniach, uroczystościach. Tutaj miło płynie czas…
Zwiedzając naszą szkołę, odnieśliśmy wrażenie, że wśród wystroju klasopracowni, dzieci poczuły się jak w domu. Mamy nadzieję, że wrócą do nas ze swoimi Rodzicami na kolejną imprezę „Drzwi Otwarte SP 10”. Bo tak ważne jest, aby Rodzice naszych przyszłych uczniów wspólnie z nami zrobili wszystko, aby pierwszy dzwonek dziecko, powitało z radością.