Czwartek 09 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Grzegorz, Katarzyna, Karolina

Dzień Ziemi

22 kwietnia 2009 r. nasza szkoła zorganizowała happening z okazji Dnia Ziemi. Grupa uczniów w składzie kl. IVc, Va, IIc wraz z opiekunami: p.
Beatą Domańską, p. Iwoną Składanowską, p. Kamilą Twardowską, p.
Andrzejem Gołębieskim i p. Krzysztofem Żywicą wybrała się na Plac Wolności, aby odbyć tam pikietę. Pod pomnikiem odczytano odezwę do mieszkańców naszego miasta, ktorej treść uświadamiała o konieczności oszczędzania energii w celu zmniejszenia zagrożeń dla klimatu. napotkany m mieszkańcom wręczano ulotki nawołujące do dabania o środowisko przyrodnicze. Następnie manifestujący udali się na Zielony Rynek, gdzie także odbyli pikietę.
Grupa uczniów przeszła na spotkanie z Przewodniczącym Rady Miasta panem Rafałem Sobolewskim, aby przeprowadzić wywiad na temat zagrożeń ekologicznych w mieście i sposobów przeciwdziałania im. Otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi, w oparciu o które stwierdzamy, że Rada Miasta Włocławek robi w tym zakresie dużo dobrego zarówno dla miasta jak i jego mieszkańcow. Włoclawek jest miastem przyjaznym środowisku. Niestety szkoda, że wciąż jest w naszym społeczeństwie zbyt niska świadomość dotycząca dbania o najbliższe środowisko przyrodnicze, a tym samym o naszą piękną Ziemię. Mamy jednak nadzieję, że szybko ten stan zmieni się na lepsze.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria