Czwartek 16 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Dziesiątka ruszyła na zielone szkoły

W dniach 19 – 23 maja uczniowie z kl. II c, III d ora VI a pod opieką pań: B. Nowakowskiej, I. Hejmanowskiej. V. Tomczak i J. Sikorskiej, podziwiali górskie krajobrazy uczestnicząc w zielonej szkole w Kościelisku k. Zakopanego. Podczas wyprawy wędrowali po górach, przemierzali malownicze Doliny: Chochołowską i Kościeliską, podziwiali Jaskinię Mroźną. Kolejką wjechali na Gubałówkę, aby lepiej przyjrzeć się Śpiącemu Rycerzowi, czyli Giewontowi. Nie bez dreszczyku emocji zjeżdżali wyciągiem krzesełkowym z Butorowego Wierchu. Relaksowali się na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej. Mieli także możliwość podziwiania rzeźb solnych, nacieków skalnych w kopalni soli w Wieliczce. Słuchali legend związanych z tym miejscem. Odwiedzili także dawną stolicę Polski – Kraków, podziwiali skarbiec na zamku królewskim oraz inne atrakcje tego miasta. Oprócz ciekawego programu i pięknej okolicy uczestnikom wyprawy dopisała pogoda. Wszyscy wrócili z delikatną, górską opalenizną. W czasie wycieczki panowała miła atmosfera, na twarzach gościły uśmiechy, zwłaszcza w czasie dyskotek integracyjnych, podczas których zawiązało się wiele nowych przyjaźni. Niektóry uczniowie niechętnie wrócili do domu. Chcieliby wyjechać ponownie, z niecierpliwością czekają na kolejną zieloną szkołę.