Wtorek 23 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Jerzy, Wojciech

Europejski Dzień Języków w naszej szkole

6 października upłynął nam w atmosferze konkursu na koszulkę językową. Inwencja uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania i jako komisja konkursowa mieliśmy ogromny dylemat, kto powinien zwyciężyć. Ostatecznie przyznaliśmy więcej nagród niż zakładaliśmy, a wyniki prezentują się następująco:
I miejsce: Amelia Wójcik
II miejsce: Maria Niedzielska
III miejsce: Szymon Szmajda

Wyróżnienia: Roksana Lewandowska, Maja Kujawa,  Alicja Bajek, Alicja Sobel, Julia Jaskólska

Tego dnia odbyły się również zajęcia językowe w klasie 5a z udziałem uczniów klas 7 i 8 z panią Elnerie Borowiec z Republiki Południowej Afryki, która obecnie mieszka i pracuje we Włocławku. Przedstawiła nam swój życiorys a przede wszystkim opowiadała o tym jak istotna jest nauka języków obcych oraz wielojęzyczność. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych faktów związanych z językami, przyrodą, kulturą i zwyczajami panującymi w Południowej Afryce. Najciekawsza wydała się obecna tam specyficzna kuchnia i kulinaria jak i podział językowy w kraju. Spotkanie z native speakerem-rodzimym użytkownikiem języka angielskiego nie tylko spotkało się z wielkim zainteresowaniem, ale również sprzyjają rozwijaniu komunikacji wśród uczniów.