Czwartek 02 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Anatol, Zygmunt, Anastazy

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

28 listopada 2023 roku odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursów, które odbyły się w ramach tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Organizatorem konkursu byli:

• Włocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji

• Szkoła Podstawowa nr 10 we Włocławku

Współorganizatorem

• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włocławku

Celem konkursu było:

• wspieranie i integrowanie uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się;

• przybliżenie uczniom, rodzicom i pedagogom idei Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

W ramach tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji odbyły się m.in. dwa konkursy: literacki i plastyczny. Pierwszy
z nich konkurs literacki „Piszę, bo lubię. Piszę, bo chcę. Piszę, bo potrafię” przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: kl. IV-VI, kl. VII-VIII i szkoły ponadpodstawowe.

Komisja konkursowa zgodnie z regulaminem postanowiła nagrodzić i wyróżnić prace następujących uczestników:
w grupie uczniów klas IV-VI

• nagrodę otrzymała Marta Figas z SP 23
  • a wyróżnienie Antoni Lechus ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kuj i Natan Wrzyszcz ze Szkoły Podstawowej nr 10.

W grupie uczniów klas VII-VIII nagrody otrzymali:

• Nina Włodkowska z SP 23 i Róża Lachowska z SP 23
  • a wyróżnienie Alicja Czmara z SP 23.

W grupie szkół ponadpodstawowych

• nagrodę otrzymała Karolina Piernikowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku,
  • a wyróżnienie Julia Guziejewska z Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku.

Drugi konkurs, który dobył się w tym roku, to konkurs plastyczny pod tytułem „Dary dysleksji- słynne osoby z dysleksją i ich dzieła” przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI klasy VII- VIII. I tak też zostały prace ocenione i nagrodzone.

W kategorii klas IV-VI komisja konkursowa postanowiła przyznać jedną nagrodę i jedno wyróżnienie.

• Nagrodę otrzymała:

Gabriela Potyra ze Szkoły Podstawowej nr 23

• wyróżnienie – Karolina Kruszyńska ze Szkoły Podstawowej nr 14.

W kategorii klas VII-VIII komisja przyznała dwa wyróżnienia. Otrzymali je:

• Nikodem Kowalski ze Szkoły Podstawowej nr 10

• Natalia Miziura ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie plastycznym zostały zamieszczone w kalendarzu na rok 2024 wydanym przez 31 Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Wspomniane kalendarze otrzymali nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie plastycznym, szkoły uczestniczące w obydwu konkursach oraz sponsorzy.

Ufundowanie nagród i dyplomów oraz wydanie kalendarza powstałego w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji nie byłoby możliwe bez wsparcia osób i instytucji, którym problem dysleksji jest bliski. Wśród nich są organizatorzy konkursów oraz Krajowa Grupa Spożywcza S.A. w Toruniu Zakład Polskie Przetwory we Włocławku, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Saniko Sp. z o.o., Skibicki Zabudowy SP. z.o.o., Kujawsko – Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku, CK FROST sp.o.o. ze Śmiłowic.

Nagrody ufundowali :

• Krajowa Grupa Spożywcza S.A. w Toruniu Zakład Polskie Przetwory we Włocławku
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Saniko Sp. z o.o.
  • Skibicki Zabudowy SP. z.o.o. prezes Krzysztof Skowroński
  • Kujawsko – Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku
  • CK FROST sp.o.o. ze Śmiłowic

Za rok kolejne potyczki. Zapraszamy!!!