Czwartek 28 marca 2024 r. Imieniny obchodzą Aniela, Sykstus, Joanna

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2021

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w dniach 4.10. – 10.10.2021r. odbywają  się pod hasłem „Jesteśmy różni – jesteśmy razem”. Październik jest miesiącem, w którym od wielu lat Europejskie oraz Polskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że wśród nas – naszych kolegów, podopiecznych są także uczniowie o specyficznych potrzebach edukacyjnych, propagowanie skutecznych sposobów podnoszenia świadomości problemu dzieci, uczniów i młodzieży z utrudnieniami w nauce czytania i pisania, matematyki-  wśród rodziców  oraz samych uczniów. Zależy nam również na pokazaniu dobrych, wartościowych i skutecznych sposobów, przykładów w zakresie przezwyciężania trudności edukacyjnych. Stąd będziemy przybliżać naszym dzieciakom różne utrudnienia, z jakimi muszą mierzyć się niektórzy uczniowie, którym zdiagnozowano dysleksję , dysortografię, dysgrafię czy dyskalkulię. Warto tu wspomnieć, że ten typ zaburzenia może stwierdzić Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna po przeprowadzeniu odpowiednich badań. Zwiększając świadomość  uczniów , chcemy podkreślać, że wśród dyslektyków znalazło się dużo sławnych osób. Dowodzi to, iż dysleksja nie ogranicza naszych talentów, zainteresowań. To budzi poczucie wiary we własne siły!
W tygodniu 4.10.-10.10.2021 r. przygotujemy gazetki, wystawki , specjaliści szkolni będą prowadzić dyżury dla rodziców, opiekunów, starszych uczniów,  odbędą się zajęcia dotyczące problemu dysleksji, zabawne dyktanda i inne.