Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10 WE WŁOCŁAWKU

28 IX-3X 2009

W naszej szkole odbyły się DYŻURY KONSULTACYJNE DLA RODZICÓW, w których brali udział pedagodzy, logopedzi i terapeuci z naszej szkoły: Joanna Dziedzic, Patrycja Włoczewska, Katarzyna Sieczkowska Kamila Twardowska, Violetta Szymańska, Anna Siatecka, Anna Zacharek, Urszula Majerska, Dorota Stolcman.
We wtorek, 29 IX, w klasach zerowych i pierwszych miałaby miejsce zajęcia literacko plastyczne „SŁOWEM MALOWANE” Dzieciom czytały: E. Dratwińska, A. Zacharek, A. Kwiatkowska, I. Składanowska, K. Twardowska, T. Rapsiewicz. Zajęcia tego typu będą się odbywały cyklicznie, w ostatni wtorek miesiąca.
30 września uczniowie klas IV-VI przystąpili do I etapu szkolnego konkursu ortograficznego. Trzech najlepszych uczniów będzie reprezentować klasę w następnym etapie. Nad całością czuwa p. D. Stolcman.
1 października miały miejsce rada szkoleniowa „Jak motywować dziecko do czytania”, która przygotowała p. D. Flaszak, i zajęcia otwarte „Jak prowadzić zajęcia terapeutyczne z zastosowaniem technologii informacyjnej?” poprowadzone przez p. R. Podgórską.
3 października odbył się w naszej szkole „IV Turniej dla Dzieci z Dysleksją” pod hasłem „OD HOMERA DO TOLKIENA” (szerzej w oddzielnej informacji). Naszą szkołę reprezentowała zespół uczniowski w składzie” Klaudia Jankowska z Via. Lena Witczak z VI a, Piotr Urbaniak z VI c, Paulina Drożdzewska z VI b i Marcel Sobolewski z V c przygotowani przez p. Annę Siateczką. Podczas tego turnieju uczniowie zaprezentowali program artystyczny pt. „Wokół książki przygotowany przez p. D. Stolcman i A. Dwornikowską w przepięknej oprawie plastycznej wykonanej przez p. M. Traczyka.
W tygodniu od 28-IX do 2 X nasi uczniowie brali udział w zajęciach tematycznych zorganizowanych w miejskich bibliotekach: kl. VI a, VI d i V c w Bibliotece Pedagogicznej uczestniczyły w zajęciach interaktywnych „Od papirusa do ebooka, a kl. VI b i VI c w Miejskiej Bibliotece Publicznej w warsztatach na temat historii książki.
Poza tym grupa 6 uczniów mających trudności w czytaniu i pisaniu brała udział w warsztatach plastycznych w Galerii Sztuki Współczesnej poprowadzonych przez p. M. Jabłońską. Dla uczniów i ich rodziców zostały przygotowane tablice informacyjne „Czytamy dzieciom” i „Galaktyka dyslektyka”.