Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOSCI DYSLEKSJI ZA NAMI

Po raz kolejny społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, które w tym roku szkolnym przypadły na dni 8-14 października. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji była motywacja w dysleksji oraz mocne strony uczniów dyslektycznych. W tym wyjątkowym dla nas wszystkich tygodniu działo się naprawdę wiele. Przystąpiliśmy do potyczek drużynowych w zabawie "Milionerzy w ortografii", zmagaliśmy się z nie lada trudnym zadaniem wypełniania luk w wyrazach, rozwiązując i bawiąc się w "Kadykaktankada", trzymaliśmy mocno kciuki za reprezentantów naszej szkoły podczas ich udziału w międzyszkolnym konkursie literackim pt: "Od Homera do Tolkiena, czyli książka dawniej i dziś - po raz drugi". Poza tym mieliśmy okazję obejrzeć niesamowitą wystawę wytworów z papieru autorstwa pani Magdaleny Soboń, która mieści się w Galerii Sztuki Współczesnej. Sami też spróbowaliśmy stworzyć własne prace z papieru i dzięki naszej pomysłowości podczas warsztatów w Galerii powstały przepiękne "magiczne drzewa". Poza tym oglądaliśmy prezentacje multimedialne o słynnych osobach z dysleksją, mogliśmy zaczytać się w specjalnym wydaniu "Dyskropka" oraz posłuchać bajek w ramach akcji pod hasłem: "Czytamy dzieciom". Dla wszystkich rodziców odbyły się konsultacje indywidualne. We wszystkich działaniach pokazaliśmy nasze mocne strony: zaangażowanie, wytrwałość, pomysłowość i kreatywność. Bo przecież My - uczniowie z dysleksją rozwojową jesteśmy wyjątkowi i mamy mnóstwo mocnych stron!:) Dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w akcji i do zobaczenia za rok. :)