Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

FINAŁ KONKURSU MATEMATYCZNEGO LIGA ZADANIOWA

W dniu 2 czerwca 2016 r. w Gimnazjum nr 9 we Włocławku został podsumowany konkurs matematycznego dla klas szóstych oraz pierwszych i drugich gimnazjalnych, pod patronatem Kuratora Oświaty w Bydgoszczy, organizowanego przez UMK w Toruniu - Liga Zadaniowa. W czasie spotkania rozdano nagrody dla laureatów oraz podziękowania dla przygotowujących ich nauczycieli i członków komisji konkursowych. Wzorem lat ubiegłych uczniowie rozwiązywali zadania propozycje, a następnie w wyznaczonych terminach pisali konkurs. I etap – inauguracyjny odbył się w październiku i nie zaliczał się do ogólnej punktacji. Następne trzy spotkania, które miały miejsce 14 grudnia 2015, 9 stycznia 2016 i 27 lutego 2016 r., decydowały o miejscu w ogólnej klasyfikacji. Każdy uczestnik mógł uzyskać 90 punktów, tzn. po 30 punktów na poszczególnych spotkaniach. Uczniowie rozwiązywali sześć zadań, za które mogli uzyskać od zera do pięciu punktów (5 x 6 = 30).