Niedziela 12 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Joanna, Dominik, Pankracy

Gdy noc zapadnie czyli wiersze i bajki na dobranoc

W dniu 20 lutego 2013 r dzieci z klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 10 uczestniczyły w zajęciach czytelniczych pod nazwą „Gdy noc zapadnie czyli wiersze i bajki na dobranoc”. Organizatorem zajęć była Filii Biblioteki Dziecięcej nr 1 przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włocławku. Spotkanie prowadziły Pani Małgorzata Kempska - Kierownik Filii oraz Pani Maria Chronowska - St. Kustosz. W trakcie spotkania dzieci wkroczyły w czarodziejski świat książek i bajek. Panie podpowiadały dzieciom, iż najlepiej przed snem poprosić rodziców, dziadków, rodzeństwo, aby opowiedzieli lub przeczytali odpowiednio dobraną bajkę. Uczniowie I klasy z uwagą przysłuchiwali się czytanym wierszom i bajkom między innymi: „O rybaku i złotej rybce”. Najbardziej dzieciom przypadła do gustu bajka „Zasypianka na każdy dzień miesiąca i jednej zapasowej” w wykonaniu Anny Onichimowskiej. Nie zabrakło również czasu na zabawę, a całe zajęcia z pewnością były ciekawym i kształcącym doświadczeniem.
Fotoreportaż z zajęć został zamieszczony na stronie:
Promocje Włocławskie