Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Happening „Bezpieczne wakacje”

Dnia 8 czerwca 2017 r. uczniowie klas: VI a (Wiktoria Piastowska, Karolina Kruszyńska) i VI b ( Justyna Adamczewska, Zuzanna Bartczak, Martyna Porębska, Daria Nadskakuła) pod opieką katechety o. Arkadiusza uczestniczyli w happeningu „Bezpieczne wakacje” organizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii i projektu „Bezpieczne szkoły Śródmieścia”. Powyższe wydarzenie miało miejsce w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej przy ulicy Bechiego 1 we Włocławku.
W ramach Ogólnopolskiej akcji oraz projektu "Bezpieczne szkoły Śródmieścia" z udziałem przedstawicieli: Policji, Straży Miejskiej, WOPR, Straży Pożarnej, Sanepidu, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, Centrum, Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, Centrum Organizacji Pozarządowych, WORD, Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej. W programie przedsięwzięcia znalazły się między innymi spotkania i konsultacje z w/w specjalistami, ćwiczenia dla uczniów oraz pokazy z zakresu pomocy przedmedycznej.