Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

I Dyktando Włocławskie dla Dzieci

W dniu 13 czerwca 2017 roku uczniowie włocławskich szkół podstawowych zmierzyli się z polską ortografią w ramach II edycji Dyktanda Włocławskiego dla Dzieci zorganizowanego przez Fundację na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia”. Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski. Była to jednocześnie inauguracja III edycji Uniwersytetu Otwartego VLADISLAWIA dla Dzieci i Młodzieży.
Z naszej szkoły w konkursie pod opieką o Arkadiusza - katechety brali udział następujący uczniowie: kl III Natalia Łukomska(3a), Oliwia Wypych(3b), Filip Jagoda(3c); oraz klas VI Natalia Różycka(6c), Justyna Adamczewska(6b), Kacper Pasiński(6c)
Celem Dyktanda było krzewienie i promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz promocja kultury regionu. Dyktando Włocławskie dla Dzieci adresowane było do uczniów szkół podstawowych z terenu Włocławka, w dwóch grupach wiekowych: klasy I – III i klasy IV - VI. W II edycji Dyktanda Włocławskiego dla Dzieci łącznie wzięło udział 63 uczniów. W tym samym dniu zostały ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody i wyróżnienia. Każde dziecko uczestniczące w Dyktandzie otrzymało dyplom uczestnictwa oraz upominek.
Dyktando poprowadził znany regionalista i miłośnik mowy polskiej, kierownik Studium Języka Polskiego i Kultury Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku dr Adam Wróbel, prof. nzw. KSW.
II Dyktando Włocławskie dla Dzieci organizowane jest w ramach III edycji Uniwersytetu Otwartego VLADISLAWIA dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Nauka i wiedza przełamują bariery” – zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Miasto Włocławek a prowadzonego przez Fundację na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia”.