Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Idą święta

W dniach 04-05 12 2013 r uczniowie naszej szkoły odwiedzili Wioskę Świętego Mikołaja w Pięknej Górze koło Giżycka. Spotkali się tam z elfami, które pomogły im w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci przygotowały ozdoby choinkowe, pisały listy do Mikołaja i wysłały je za pomocą balonów do nieba. Razem z Panią Mikołajową piekły i ozdabiały pierniki. Ocaliły św. Mikołaja, którego porwał zły Greench, obejrzały filmy o tematyce świątecznej, miały okazję przejść przez komin.
Największe emocje wzbudziła bitwa na kule śnieżne. Wspaniałą pamiątką tej wycieczki jest płyta nagrana w Śnieżynkowym studiu, na której dzieci grają i śpiewają znane kolędy. Za tą zabawą kryło się coś ważnego – poznanie polskich tradycji bożonarodzeniowych i przysłanie, abyśmy w przygotowaniach do świąt nie zapomnieli o ich sensie, o miłości, zrozumieniu, pojednaniu.