Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

III Potyczki Językowe Uczniów Szkół Podstawowych

7 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 22 we Włocławku odbyły się III Potyczki Językowe Uczniów Szkół Podstawowych. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie klas szóstych:
Karolina Nawrocka
Aleksandra Boruczkowska
Damian Filipski
Uczniowie, przystępując do konkursu, wspólnie w drużynie musieli zmierzyć się z bardzo trudnym dyktandem. Zaprezentowali plakat i hasło promujące język polski. Poprawiali błędy językowe, nazywali części zdania, wyjaśniali związki frazeologiczne i ukryte w rozsypance przysłowia. Udowodnili, że żadne łamańce językowe nie są im straszne, a zredagowanie ciekawej reklamy wymyślonej pomocy dydaktycznej do nauczania języka polskiego, nie sprawiło im większego problemu. Poziom konkursu był bardzo wyrównany, a wszyscy uczestnicy doskonale przygotowani.
Po zaciętej walce nasi uczniowie zdobyli II miejsce. Gratulujemy!