Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Interdyscyplinarna Olimpiada Młodych

Poprawa bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza nią – to główny cel programu „Bezpieczna+”, realizowanego w latach 2015-2018 zgodnie z uchwałę Rady Ministrów w tej sprawie. Adresatami programu są m.in. uczniowie i ich rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. W tym roku Szkoła Podstawowa nr 10, realizator projektu korzystający ze wsparcia finansowego w roku 2015 w ramach Rządowego Programu - „Bezpieczna+”, skupiła swe działania na bezpiecznym korzystaniu z cyberprzestrzeni. Celem działań szkoły jest podniesienie poziomu kompetencji uczniów i ich rodziców oraz pracowników szkoły w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia, które w niej występują. Jednym z zadań było zorganizowanie Interdyscyplinarnej Olimpiady Młodych dotyczącej bezpieczeństwa w sieci, co miało miejsce 7 grudnia 2015 w hali OSiR we Włocławku. Do udziału zaproszeni zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18 Włocławek, Szkoły Podstawowej z Czernikowa i z Aleksandrowa Kuj, z Gimnazjum nr 9 - szkół, które już od kilku lat współpracują z SP 10 w ramach programu SUS pod egidą Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie (pod nazwa „Sieć Kujawy”) podejmując zadania związane ze zwalczaniem agresji i przemocy w szkole, a także uczniowie szkół Śródmieścia naszego miasta – Szkoła Podstawowa nr 3 i 14, Gimnazjum nr 14 oraz Zespół Szkół Technicznych. W ramach imprezy wspólnie bawili się zarówno sześciolatkowie, jaki osiemnastolatkowie, prezentując talenty plastyczne i techniczne, taneczne, wokalne, sportowe i literackie, wszystkie skupione wokół tematyki bezpiecznej cyberprzestrzeni oraz robotów. Atrakcją spotkania był pokaz robotów zaprezentowany przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych oraz występ zespołu tanecznego pod opieką p. Tomasza Wnukiewicza. Szkołom uczestniczącym w olimpiadzie wręczone zostały wytworzone podczas realizacji projektu przez SP 10 „Bezpieczna +” materiały metodyczne (scenariusze zajęć) oraz specjalne wydanie „Wykrzyknika” (czasopismo Samorządu Uczniowskiego SP 10) w całości poświęconego bezpieczeństwu w sieci i bezpiecznemu spędzaniu czasu wolnego bez komputera. Uczestnicy olimpiady otrzymali puchary i nagrody ufundowane dzięki wsparciu finansowemu przyznanemu SP 10 w roku 2015 w ramach Rządowego Programu - „Bezpieczna+” na realizacje przez szkołę powyższego projektu.