Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Jestem bezpieczny na drodze, w domu i na podwórku

„Jestem bezpieczny na drodze, w domu i na podwórku”- to tytuł spotkań uczniów kl. 0-III z funkcjonariuszami KMP oraz przedstawicielami „Polskich Przetworów-Krajowej Spółki Cukrowej ‘’ we Włocławku, które odbyły się 21 i 25 października 2019 r. Dzieci dowiedziały się o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, kontaktach z nieznajomymi, a także o zachowaniu się w domu, gdzie też czasem może być niebezpiecznie. Ćwiczyły też postawy, które należy przyjąć przy spotkaniu z psem. Już najmłodsze dziewczynki i chłopcy z klas zerowych brały aktywny udział w praktycznych zajęciach- jak należy przechodzić przez jezdnię i jak ubierać się, gdy wędruje się po zmroku. Atrakcją i niespodzianką dla dzieci były gadżety wręczone przez p. Karolinę Stanisławską z „Polskich Przetworów”- worki z kamizelkami odblaskowymi oraz kanapniki. Prowadzącymi spotkanie były: p. Edyta Olszewska i p. Katarzyna Jaworska z KMP, które wspierali dzielnicowi: p. Piotr Gontarek i p. Damian Gawrysiak Organizatorami zajęć były: p. Anna Zacharek, p. Joanna Dziedzic i p. Daria Składanowska.