Środa 24 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Aleks, Grzegorz, Aleksander

Kampania- Zachowaj Trzeźwy Umysł

Kolejny już rok przystępujemy do kampanii, która w tym roku przebiega pod hasłem ,,W poszukiwaniu szczęścia”. Szczególnie teraz w dobie pandemii poruszamy  aktualne, ważne treści, jak:  dbanie o zdrowie psychiczne uczniów, więzi w rodzinie, pozytywne myślenie.  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021 organizowane są zajęcia z dziećmi, konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów, edukacja rodziców.
Kampanię łączymy z innymi naszymi działaniami- ,,Szkoła od nowa”, ,,Tydzień ulgi”,  Kamp. ,,Przytul dziecko”(adresowana do rodziców, opiekunów), Dzień Białej Koszulki (16.06.). Zadania Kamp. ZTU  realizowane są przez całą szkołę: od maja do października 2021 r. Wykorzystujemy tu materiały zakupione przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego UM Włocławek.

Cele Kampanii:
1. BUDOWANIE UMIEJĘTNOŚCI radzenia sobie w sytuacjach trudnych, które powodują
ryzyko pojawienia się zachowań agresywnych i autodestrukcyjnych np. sięgania po alkohol, dopalacze, papierosy, edukacja rodziców i wsparcie ich w zakresie umiejętności wychowawczych.
2. WYZWALANIE  PRZYJEMNYCH  EMOCJI, czyli niwelowanie szkód psychicznych związanych z ograniczeniami nałożonymi w związku z pandemią.
3. NABYWANIE UMIEJĘTNOŚCI budowania poczucia własnej wartości u dzieci i młodzieży.
4. OGRANICZENIE podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych
(agresywnych i autodestrukcyjnych) będących wynikiem izolacji społecznej (rówieśniczej).
5. WSPIERANIE działalności wychowawczej szkół.
6. EDUKACJA rodziców i wsparcie ich w zakresie umiejętności wychowawczych.

Zachęcamy do włączania się do różnych proponowanych konkursów (do końca roku szkolnego).Nasze działania będziemy dokumentować i pokazywać  w fotogalerii