Piątek 10 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Antonina, Izydor, Antoni

Konkurs dyslektyczny

1 października 2011 r. w naszej szkole odbył się zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji VI TURNIEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, przebiegający w tym roku pod hasłem „W krainie mchu i paproci, czyli ortograficzne przygody Żwirka i Muchomorka”. W turnieju uczestniczyli uczniowie klas V i VI z 14 szkół podstawowych z Włocławka i okolicy posiadający opinię stwierdzającą specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu (dysleksja, dysgrafia, dysortografia itp.) lub ogólne trudności w nauce.
Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 10, drugie - Szkoły Podstawowej nr 20, trzecie miejsce - Szkoły Podstawowej nr 14. Poza tym nagrodzono uczestników poszczególnych konkurencji za zajęcie w nich pierwszego miejsca. I tak w konkurencji plastycznej najlepsi byli uczniowi Szkoły Podstawowej z Cyprianki, w informatycznej z Prywatnej Szkoły Podstawowej „Wiedza”, a w grze dydaktycznej reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 10.
Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, instytucjom za okazaną pomoc i życzliwość, bez której trudno by było zorganizować turniej, oraz za pracę w komisjach i przygotowanie zadań konkursowych