Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Konkurs Ekologiczny dla klas III i VI

14 marca w naszej szkole odbyły się dwa Międzyszkolne Konkursy Ekologiczne: dla uczniów kl. III i kl.VI. W klasach trzecich zespoły czteroosobowe rozwiązywały zadania ekologiczne i wykonywały prace komputerową, w klasach szóstych pięcioosobowe zespoły sprawdzały swe umiejętności plastyczne i informatyczne oraz wiedzę z ekologii, w tym wykazywały się znajomością pojęć w języku angielskim. Zadania zostały przygotowane przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej, a część językowa przez nauczycieli LZK. Prace sprawdzała niezależna komisja złożona z pracowników Nadleśnictwa Włocławek, Gostynińskiego Parku Krajobrazowego, Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli, pracowników i dyrektorów placówek: Galeria Sztuki Współczesnej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz CK BROWAR B, a także nauczycieli włocławskich szkół LZK i LMK i asystenta pani Joanny Borowiak – posła na sejm Rzeczpospolitej. Uczestnicy obejrzeli pokazy taneczno –wokalne w wykonaniu uczniów kl. I a i III b oraz chóru oraz prezentację multimedialną zaprezentowaną przez p. Joannę Seklecką-Tarkę z Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy, a najlepsi nagrody.Zakup nagród i zorganizowanie poczęstunku dla uczestników było możliwe dzięki sponsorom. Są nimi: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej w Toruniu, Pani Joanna Borowiak - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Kujawska Spółdzielnia Mleczarska, Przetwórnia Owocowo-Warzywno-Mięsna „Rafiński” s.c., CK Frost Sp. z o.o. ze Śmiłowic, SANIKO Sp. z o.o.; MPEC Spółka Miejska, Bakalland S.A., Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Wydawnictwo NOWA ERA, Nadleśnictwo Włocławek. Organizatorzy dziękują uczestnikom, opiekunom, członkom komisji konkursowych oraz sponsorom za życzliwość i pomoc w organizacji konkursów.

Oto wyniki konkursu ekologicznego:
kl. VI
1 m.- SP 22, 2 m. – SP z Cyprianki, 3 m. SP 20