Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Konkurs ekologiczny dla klas III i VI

Dnia 18 marca w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas III i VI.

W konkursie dla klas III uczestniczyło 20 dzieci z włocławskich podstawówek. W części - wiedza - uczniowie w parach rozwiązywali test polegający głównie na rozpoznawaniu i nazywaniu charakterystycznych roślin i zwierząt GWPK. W części informatyczno - plastycznej uczestnicy mieli za zadanie wykonać obrazek promujący piękno GWPK w edytorze grafiki Paint oraz wykonali niezwykłego zwierzaka z materiałów recyklingowych, głównie z gazet.
Jury przyznało pierwsze miejsca w konkurencji - wiedza - zajęła je Szkoła Podstawowa nr 23, pierwsze miejsce w konkurencji informatyczno - plastycznej - zajęła je Szkoła Podstawowa nr 10.
W całościowych zmaganiach pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 23, drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr 14 i trzecie miejsca Szkoła Podstawowa nr 2.

Natomiast w konkursie dla klas VI brało udział 45 uczniów z 9 włocławskich szkół podstawowych. W konkurencji plastycznej uczniowie w zespołach, dowolną techniką wykonywali pracę plastyczną – jeden element dużej układanki pt. „Kujawy - region przyjazny środowisku”. W części informatycznej uczniowie wykonali pracę – stronę tytułową albumu pt. „Kujawy - region przyjazny środowisku”. Natomiast w części dotyczącej wiedzy uczniowie uczestniczyli w turnieju na który składało się kilka konkurencji: puzzle, rozpoznawanie organizmów, krzyżówka ekologiczna, ekologia po angielsku lub niemiecku.
W konkurencji informatycznej I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7, natomiast w konkurencji plastycznej i wiedzy zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 12. W całym konkursie I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr. 12, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 18, a III Szkoła Podstawowa nr 2.

Wszyscy uczestniczy otrzymali upominki i dyplomy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu na stronie http://rodzinka.wloclawek.pl/category/galerie/fotorelacje/