Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Konkurs "Jestem bezpieczny z Komendą Miejską Policji we Włocławku"

Konkurs

Uczniowie SP 10 z klas IV-VII ogłaszamy dla Was konkurs literacki pod hasłem: "Jestem bezpieczny z Komendą Miejską Policji we Włocławku". Waszym zadaniem jest zapoznanie się z aktualnymi zasadami dotyczącymi zachowania bezpieczeństwa przez uczniów, a następnie napisanie krótkiej pracy literackiej, w której opiszecie, w jaki sposób dbacie o własne bezpieczeństwo w czasie pandemii. Możecie napisać pracę na komputerze lub na kartce - ważne, aby była ona czytelna i estetyczna. Wasze prace konkursowe prześlijcie do 31 maja 2020 r. na adres poczty: naukazdalnasp10wloclawek@gmail.com lub w kopercie wrzućcie do skrzynki na prace uczniów, która znajduje się w szkole.

Aktualne zasady dotyczące zachowania bezpieczeństwa przez uczniów w czasie zagrożenia epidemiologicznego Covid-19 rekomendowane przez Komendę Miejską Policji we Włocławku.
Uczniu, aby pozostać bezpiecznym, stosuj się do następujących zasad:
1. Dbaj o higienę osobistą. Często myj ręce w ciepłej wodzie z użyciem mydła.
2. Przebywając poza domem jesteś zobowiązany nosić maseczkę zakrywającą nos i usta.
3. Pamiętaj o noszeniu rękawiczek ochronnych
4. Unikaj miejsc zatłoczonych, dużych skupisk ludzi np. bazary, targowiska. Pamiętaj, że nadal zabronione jest spotykanie się w grupach.
5. Stojąc w kolejce w sklepie i w innych sytuacjach pamiętaj o zachowaniu bezpiecznego odstępu od innych ludzi - co najmniej 2 metry.
6. Wychodząc na dwór, gdy spotkasz kolegę, koleżankę nie podawaj dłoni na przywitanie, nie przytulaj się. Pamiętaj o zachowaniu dystansu - co najmniej 2 metry.
7. Pozostając w domu samemu, bez osoby dorosłej, pamiętaj:
- zachowaj szczególną ostrożność odkręcając gaz -upewnij się, że chcąc wyłączyć dopływ gazu, odpowiednio przekręciłeś pokrętło od kuchni gazowej lub w ogóle zrezygnuj z używania gazu do czasu powrotu do domu osoby dorosłej,
- nie przyjmuj leków z domowej apteczki do czasu powrotu do domu kogoś z dorosłych,
- nie odbieraj domofonu, nie otwieraj drzwi wejściowych do bloku, nikogo nie wpuszczaj do mieszkania.
8. W przypadku, gdy któryś z domowników ulegnie wypadkowi, zasłabnie itp:
- wybierz z telefonu komórkowego numer 112 i czekaj na sygnał, aż dyspozytor odbierze,
- przedstaw się - podaj swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania,
- powiedz wolno i spokojnie co i komu się stało,
- nie rozłączaj się pierwszy z dyspozytorem, prawdopodobnie zada Ci kilka dodatkowych pytań - staraj się odpowiadać na pytania krótko i rzeczowo,
- działaj zgodnie ze wskazówkami dyspozytora.
9. Rób przerwy od korzystania z komputera, telefonu komórkowego, które wykorzystujesz w procesie uczenia się.
10. Dbaj o odpowiednie odżywianie się oraz wypijanie odpowiedniej ilości płynów.
11. Zadbaj o dobry sen, który powinien wynosić co najmniej 8-9 godzin.

Trzymamy kciuki i czekamy na Wasze prace.
Powodzenia!:)
Organizatorzy konkursu:
Szkoła Podstawowa 10 we Włocławku oraz Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Włocławku