Piątek 10 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Antonina, Izydor, Antoni

Konkurs na bajkę

Dnia 16 marca 2013 roku w Bibliotece Publicznej przy ulicy Warszawskiej we Włocławku odbył się konkurs na bajkę o dowolnej tematyce . Jego inicjatorem była Osiedlowa Sekcja Pomocy Społecznej nr 1 „Śródmieście”. W tym konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po zapoznaniu z ideą spotkania rozpoczęło się odczytywanie bajek i prezentowanie prac plastycznych do tych tekstów. Każdy, kto prezentował swoją pracę, otrzymywał torebkę zrobioną z papieru ze swoim numerkiem. Głosowanie na najlepszą bajkę odbyło się w ten sposób, że osoby - słuchacze - otrzymywały po 3 kulki zrobione z folii aluminiowej po to, by mogły zagłosować na 3 wybrane osoby. Pod koniec konkursu pani prowadząca zadawała pytania dotyczące znanych bajek i baśni, a w tym czasie jurorzy podliczali punkty każdej osoby. Wszyscy uczestnicy dostali nagrody za udział w postaci słodyczy. Naszą szkołę reprezentowali: Julka Graczyk (wyróżnienie), Ewelina Szablewska, Weronika Siatecka (wyróżnienie), Wiktoria Sierakowska (wyróżnienie), Zuzanna Traczyk, Michał Traczyk. Za miesiąc odbędzie się gala konkursu połączona z podsumowaniem i oceną prac plastycznych -rysunków do bajek. To spotkanie było zgodne z hasłem projektu realizowanego m. in. przez naszą szkołę „Bezpieczne szkoły Śródmieścia – bis” – „Żyj z pomysłem.”

Bajki naszych uczniów