Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Kujawscy Poeci Dzieciom

Dnia 27 marca nasza szkoła gościła dzieci z włocławskich przedszkoli i uczniów z oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych z Włocławka, które wzięły udział w VI konkursie plastycznym „Kujawscy Poeci Dzieciom” pt. ,, Mali Kujawiacy o zdrowie dbają”. Jego organizatorami są nauczyciele z naszej szkoły: p. Iwona Bronowska i p. E. Kłudkowska we współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej i Miejską Biblioteką Publiczną. Młodzi artyści wykonywali prace plastyczne będące ilustracjami do wierszy kujawskich poetów. Podczas podsumowania obejrzeli układy taneczne w wykonaniu uczniów kl. III b i I a oraz wysłuchali wierszy recytowanych przez zaproszonych gości – p. E. Zaborowską, dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej; p. Małgorzatę Jabłońską, dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej; p. Jacka Cudnego, autora wiersz dla dzieci, p. A. Kwiatkowską, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 i p. Annę Zacharek, wicedyrektora tejże szkoły . Oceny prac konkursowych dokonało niezależna komisja, złożona z pracowników Galerii Sztuki Współczesnej. Na konkurs wpłynęło 118 prac z 26 placówek Włocławka. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych:

NAGRODY DYREKTORA SP 10:
1. Lena Komorowska PP36
2. Adrianna Komorek PP25
3. Nina Nastarzewska PP29
4. Oliwia Kolibowska SP11
5. Gabriela Korpolak SP23

NAGRODY PRZYZNANE PRZEZ GALERIĘ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ:
1. Julia Biernacka PP19
2. Alicja Dąbrowska PP17
3. Maja Sobolewska PP32
4. Alina Sławianowska SP 23
5. Angelika Iwanow PP19

WYRÓŻNIENIA PRZYZNANE PRZEZ GALERIĘ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ:
1. Adrianna Balcerzak PP26
2. Weronika Bóciak SP7
3. Julia Kaczorowska PP12
4. Lena Osicka PP19
5. Jakub Przyłuski PP12
6. Gabriela Żywica PP22

Zapraszamy przedszkolaków do kolejnej – VII edycji konkursu.