Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

KUJAWSCY POECI DZIECIOM”

Konkursy są jedną z form rozwijania zainteresowań, w tym zainteresowań czytelniczych. Edukację czytelniczą najlepiej rozpocząć wśród najmłodszych, czyli dzieci. Stąd zrodził się pomysł, aby zorganizować konkurs plastyczno- literacko dla dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach pod hasłem „Kujawscy poeci dzieciom”. Konkursem pragniemy rozbudzić zainteresowania literackie i plastyczne; rozwijać wrażliwość estetyczną i wyobraźnię twórczą; wzbogacać warsztat plastyczny i rozwijać różnorodne formy i techniki plastyczne; promować kujawską twórczości. W tegorocznej edycji organizowanej przy wsparciu Miejskiej Biblioteki Publicznej i Galerii Sztuki Współczesnej wzięło udział 127 dzieci z 23 placówek przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Jury złożone z pracowników Galerii Sztuki Współczesnej przyznało 7 równorzędnych nagród i 6 wyróżnień. Nagrodzono prace: Aleksandra Dybowskiego i Anny Wójcik z oddz. przedszkolnego w ZS nr 7, Karola Hańszy i Lidii Szarwas z oddz. przedszkolnego w SP nr 22, Zosi Minty z Przedszkola Publicznego nr 8, Zuzanny Lewandowskiej z oddz. przedszkolnego w SP 10, Macieja Nowakowskiego z oddz. przedszkolnego w SP 14; a wyróżniono prace Justyny Piaseckiej z oddz. przedszkolnego w SP nr 23, Mai Rudzkiej z Przedszkola Publicznego nr 16, Aleksandry Koneckiej z Przedszkola Publicznego nr 26, Oskara Kozłowskiego Przedszkola Publicznego nr 19, Natalii Chodulskiej z Przedszkola Publicznego nr 13. Poza tym organizatorzy przyznali jeszcze dodatkowo nagrody specjalne od Wydawnictwa Helios dla Michała Kozłowskiego z Przedszkola Publicznego nr 14, od dyrektora szkoły dla Marii Jakubowskiej z oddziału przedszkolnego przy SP 3. Nagrodzenie i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe autorstwa kujawskich poetów, materiały plastyczne oraz inne drobne upominki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody za udział. Nagrody ufundowali wydawnictwo Helios, firma Sanplast, Multikino, Miejska Biblioteka Publiczna, Rada Rodziców przy SP 10.