Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Ładnie, kolorowo, ale czy bezpiecznie i zdrowo?

5 grudnia 2018r. klasy VII i VIII uczestniczyły w ramach godzin wychowawczych w lekcji prowadzonej przez nasz znajomy Patrol Szkolny Straży Miejskiej- panie Martę Świątkowską, Agatę Kapuścińską i Anetę Kuczyńską. To kolejne spotkanie profilaktyczne- dotyczyło materiałów pirotechnicznych. Uczniowie dowiedzieli się jakie środki ostrożności należy zachować, by było bezpiecznie. Oczywiście najlepiej, by wystrzeliwaniem fajerwerków i petard zajęli się specjaliści lub dorośli opiekunowie, którzy postępują zgodnie z instrukcjami. Panie strażniczki uprzedzały o różnych drastycznych konsekwencjach, wypadkach opowiadanych przez lekarzy chirurgów. Przypominały także, kiedy można wystrzeliwać fajerwerki, ale mottem przewodnim było przekazanie wiedzy i uwrażliwienie, by zabawa sylwestrowa zaczęła się i zakończyła bezpiecznie.