Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Lekcja "żywego" języka

4 października naszą szkołę w ramach projektu Deutsch Plus Instytutu Goethego w Warszawie odwiedziła Antonia - 20-letnia Niemka, która urodziła się i mieszka w Berlinie. Jest młodą aktywistką i wolontariuszką i właśnie jako wolontariusz przyjechala na miesiąc do Polski, by odwiedzić wybrane polskie szkoły i opowiedzieć o kraju i mieście, w którym żyje. Podczas dwugodzinnego spotkania uczniowie poznali także zainteresowania i środowisko domowe Antonii. Oprócz tego, że poznali nową sympatyczną, aktywną, młodą osobę, to sprawdzili także swoje umiejętności językowe. Sprawiło to wiele radości zarówno uczniom, jak też Antonii i nauczycielowi uczącemu języka niemieckiego. Przyjemnie zdać sobie sprawę, że to czego się uczymy jest przydatne w życiu codziennym.