Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Lekcje biblioteczne

W środę 24 maja 2017 roku klasa II „b” i II „c” uczestniczyła w lekcjach bibliotecznych poświęconych baśniopisarzowi Hansowi Christianowi Andersenowi i jego twórczości. Zajęcia odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zdzisława Arentowicza mieszczącej się przy ulicy Warszawskiej 11/13.
Uczniowie słuchali bajek, rozwiązywali zagadki, rysowali ilustrację do wysłuchanych baśni oraz układali obrazki z rozsypanek. Dzieci brały dział w licznych konkursach. Najaktywniejsi uczniowie otrzymali nagrody.
Mieli również możliwość obejrzenia wystawy prac przedstawiających ilustracje do baśni H. Ch. Andersena wykonanych przez różnych twórców m.in. Jana Marcina Szancera, Ewy Kozyry-Pawlak, Aleksandry Kucharskiej-Cybuch i Pawła Pawlaka.