Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

List do Rodziców na temat Dnia bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu – DBI 2019 obchodzimy 5 lutego br. szkol. Ponieważ jest to inicjatywa bardzo ważna, DBI w naszej szkole trwa przez cały luty. Chcemy Państwu, Rodzicom przybliżyć ideę tej szkolnej akcji. DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo był obchodzony tylko w Europie, ale od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do Internetu, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.
Organizatorem DBI w naszym kraju jest Polskie Centrum Safer Internet, które tworzy państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. DBI 2019 odbywa się pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
Podczas tegorocznych obchodów organizatorzy podkreślają: istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu zmian w sieci, ideę promowania pozytywnych zastosowań Internetu oraz promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Jak co roku uczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział w obchodach DBI. Uczniowie klas III – VIII będą uczestniczyli w zajęciach profilaktyczno – wychowawczych, które przeprowadzą panie z „Patrolu Szkolnego” Straży Miejskiej we Włocławku oraz pedagodzy szkolni. Odbędą się także zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w Internecie na poszczególnych przedmiotach tj.: zaj. komputerowe (kl. I- VIII), j. polski, religia, plastyka.
Wszystkim rodzicom polecamy stronę internetową www.sieciaki.pl Zachęcamy, aby luty był miesiącem rozmów w naszych domach na temat odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Aby był wyjątkowym czasem, kiedy czas wolny „przed komputerem” wspólnie spędzi cała rodzina!:)
Pedagodzy szkolni