Wtorek 07 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Ludmiła, Gizela, Benedykt

Międzynarodowy Rok Lasu

Z okazji Międzynarodowego Roku Lasu ( i kontynuacji projektu "Myśliwi dzieciom- dzieci zwierzętom z kołem myśliwych BAŻANT) Szkoła Podstawowa z Czernikowa zorganizowała w ramach współpracy z CEO i sieci KUJAWY bieg patrolowy. Uczestniczyli w nim uczniowie z SP Czernikowo, SP 10 Włocławek i SP 1 Aleksandrów Kujawski, Bieg połączony był ze sprawdzeniem wiedzy o lesie, piętrach roślinności, drzewach. dzieciaki wykonywały zadania na stanowiskach przygotowanych przez leśniczych, myśliwych oraz nauczycieli z wymienionych szkół. W tych zadaniach poruszana była także tematyka o zwierzętach pogranicza pól i lasów, rybach itp. Nadleśnictwo rozdało upominki i uroczyście ogłosiło restaurację ścieżki edukacyjno - przyrodniczej, na której gościliśmy. Na trasie było dużo ruchu i zdrowej rywalizacji nie zakończonej podsumowaniem. Wszyscy z radością i wspaniałymi humorami na koniec imprezy piekli kiełbaski przy ognisku i rozgrzewali się smakowitą grochówką.
Zajęcia te połączyły w sobie rozwijanie i doskonalenie umiejętności związanych z poznawaniem i odczuwaniem lasu oraz kształtowały postawy proekologiczne, prozdrowotne i pokazywały młodemu człowiekowi jak można mile i pożytecznie spędzać czas. Na pewno takie działania przyczyniają się także do zmniejszania przejawów agresji i przemocy. Chodzi o to, że edu - zajęcia połączone z ruchem są dla młodego człowieka ciekawą formą i zawsze są konstruktywne.