Poniedziałek 20 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Międzyszkolna Olimpiada Młodych sieci KUJAWY

11 grudnia 2009 roku już po raz drugi odbyła się Międzyszkolna Olimpiada Młodych sieci KUJAWY.
Sieć KUJAWY to grupa sześciu szkół z województwa kujawsko-pomorskiego, które współpracują ze sobą na płaszczyźnie dydaktyczno – wychowawczej. Sieć zajmuje się działaniami mającymi za zadanie zmniejszanie przejawów przemocy i agresji wśród uczniów.
Jednym z działań, które sieć podjęła jest organizowanie olimpiady międzyprzedmiotowej. Chodzi w tej idei o to, by ukazać młodemu człowiekowi, że każdy przejaw aktywności sprzyja zmniejszaniu eksponowania negatywnej energii wyzwalającej agresję.
Wspólna zabawa, zmaganie się z różnorodnymi dyscyplinami, nie tylko sportowymi, daje satysfakcję i powoduje nawiązywanie nowych kontaktów rówieśniczych, a nawet przyjaźni.
W tym roku hasłem nadrzędnym Olimpiady było: Sercem przeciwdziałamy przemocy – św. Mikołaj i my. Chodziło o uwrażliwienie dzieci i młodzieży, że dobrym sercem, miłym słowem, dobrym czynem można sprawić radość drugiemu człowiekowi. Tym samym można przyczynić się do wzrostu pozytywnych postaw wobec kolegi czy koleżanki.
Tegoroczne konkurencje obejmowały:
- aktywność polonistyczną, w ramach której dzieci tworzyły wiersze na podany temat,
- aktywność plastyczną, gdzie wykonywały collage na jeden z pięciu losowo wybranych tematów,
- aktywność muzyczno – wokalną, w której uczniowie popisywali się umiejętnością śpiewu i ruchu w piosence specjalnie na tę okoliczność ułożonej,
- aktywność sportowo –taneczna – tutaj były prezentacje układów tanecznych i cheerleaders,
- aktywność sportowa – było w niej siedem konkurencji dla uczniów, jedna dla nauczyciela (bramki unihokeja) i jedna dla dyrektora (kręcenie hula-hop).
Całej imprezie towarzyszył wspaniały humor i niesamowita zabawa. Mimo, że przyznano trzy główne miejsca, to wszystkie szkoły, wszyscy uczestnicy Olimpiady byli wygranymi.
Każdy uczestnik we wszystkich konkurencjach został nagrodzony upominkiem. Możliwe to było dzięki hojności i życzliwości sponsorów:
Puchary ufundował wiceprezydent Miasta Włocławek Pan Arkadiusz Horonziak.
Ofiarodawcami pozostałych nagród byli: Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, Dyrektorzy Szkół: SP10 z Włocławka, SP z Czernikowa, SP 1 z Aleksandrowa Kujawskiego, Gimnazjum z Piotrkowa Kujawskiego, Gimnazjum nr 9 z Włocławka.
Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy 