Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Międzyszkolne Konkursy Ekologiczne

W dniu 29 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dal uczniów klas III pt. „ Ziemia, woda i powietrze. Jak je chronić?”. W konkursie startowały czteroosobowe reprezentacje 10 szkół z Włocławka i okolicy. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ekologiczną, umiejętnościami z informatycznymi i technicznymi (tworzyli mrowisko). Niezależne jury dokonało podsumowania zmagań i wyłoniło najlepsze zespoły:
I miejsce –Szkoła Podstawowa nr 12
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 14
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 10
I miejsce w konkurencji informatycznej – technicznej- Szkoła Podstawowa nr 14
I miejsce w konkurencji wiedza ekologiczna – Szkoła Podstawowa nr 12.

Jednocześnie odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas VI pod tytułem „Przemysł rozwijajmy, o Polsce nie zapominajmy – Kujawy region przyjazny środowisku”. Wzięły w nim udział pięcioosobowe reprezentacje szkół z 9 szkół Włocławka i powiatu włocławskiego. Konkurs składał się z trzech jednocześni rozgrywanych konkurencji: plastycznej ( uczniowie wykonywali projekt zagospodarowania terenów nad Wisłą), informatycznej (trzeba było wykonać plakat zapraszający na festyn pt. „Bądźmy przyjaciółmi Wisły) i wiedzy ekologicznej, w tym w języku angielskim. Niezależne jury dokonało podsumowania zmagań i wyłoniło najlepsze zespoły:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 22
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10
I miejsce w konkurencji plastycznej - Szkoła Podstawowa nr 18
I miejsce w konkurencji informatycznej - Szkoła Podstawowa nr 10
I miejsce w konkurencji wiedza ekologiczna – Szkoła Podstawowa nr 22
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział i zajęcie czołowych miejsc. Zadania konkursowe zostały przygotowane przez pracowników WCCE i nauczycieli języka angielskiego ze szkoły ponadgimnazjalnej. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za wsparcie w organizacji i przeprowadzeniu konkursów.