Poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Piotr, Robert, Bogusław

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny już za nami

19 marca odbył się w naszej szkole konkurs ekologiczny pt. „Przemysł rozwijamy, o Wiśle nie zapominajmy”. Była to VIII edycja konkursu dla uczniów kl. III i III edycja dla uczniów klas VI. Organizatorem była SP 10 a współorganizatorami WCEE, MBP, KPCEN. Zadania konkursowe zostały przygotowane przez pracowników WCEE, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Arentowicza, nauczycieli języka angielskiego z LZK. Prace były oceniane przez niezależną komisję, w skład której wchodzili pracownicy wymienionych instytucji oraz Galerii Sztuki Współczesnej, Nadleśnictwa Włocławek i Gimnazjum nr 9. W grupie klas III najlepsi okazali się uczniowie SP 12 (1 miejsce), następnie z SP 23 (2 miejsce) i z SP 20 (3 miejsce). Spośród klas VI najlepsi byli reprezentanci szkół: SP 12 (1 miejsce), SP22 (2 miejsce) i SP 10 (3 miejsce). Wszyscy uczniowie i opiekunowie zostali nagrodzeni upominkami. Organizatorzy już dziś zapraszają uczniów do kolejnych edycji Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego, który zaplanowany jest na marzec przyszłego roku.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i osobom, które w różny sposób wspierały szkołę przy organizacji konkursu. Oto sponsorzy:

WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W TORUNIU

- WŁOCŁAWSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNE

- MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. Z. ARENTOWICZA

- MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI

- GOSTYNIŃSKO-WŁOCŁAWSKI PARK KRAJOBRAZOWY

- NADLEŚNICTWO WŁOCŁAWEK

- KP CEN

- ZARZĄD REJONOWY PCK

- ZARZĄD FIRMY SANPLAST Z WYMYSŁOWIC

- HURTOWNIA ELEKTRYCZNA ”ELMEHURT”

- FIRMA „SAMBA - ANACOM”