Wtorek 14 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Maciej, Bonifacy, Dobiesław

Moje miasto

Pod takim hasłem 28 stycznia 2011 r. odbył się w naszej szkole mini konkurs wiedzy o Włocławku. W konkursie przygotowanym i poprowadzonym przez p. J. Wojciechowską, startowały reprezentacje klas VI. Uczniowie mieli za zadanie m.in. rozpoznać zabytki Włocławka, znać dawne nazwy ulic oraz ich patronów, umiejscowić ulice na planie miasta. Zwyciężyła drużyna z klasy VI c. Wszyscy uczestniczy zostali nagrodzeni nagrodami ufundowanymi przez dyrekcję szkoły i książkami, które wręczył przewodniczący komisji . Zmagania oceniała komisja w składzie: Andrzej Winiarski (znawca historii naszego miasta, autor książek o Włocławku) – przewodniczący, Anna Zacharek (wicedyrektor szkoły), Anna Siatecka (pracownik szkolnej biblioteki) .

W tym samym dniu uczniowie klas IV (w tym roku uczestniczą w dodatkowych zajęciach z edukacji regionalnej) i III a (realizują specjalność klasy „Mały Kujawiaczek”) brali udział w spotkaniu autorskim, którego gościem był p. Andrzej Winiarski. Bohater spotkania ciekawie i z wielką pasją przybliżył uczniom historię naszego miasta. Uczniowie mieli okazję zadać autorowi książek o Włocławku wiele pytań na temat stolicy Kujaw. Ze względu na duże zainteresowanie dzieci tematyką, pragniemy zorganizować kolejne spotkania, być może połączone ze zwiedzaniem Włocławka. W tego typu zajęciach, poprowadzonych przez p. A. Winiarskiego, uczestniczyli już uczniowie klasy II a i V c (zwiedzanie włocławskiej katedry).