Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

MultiSport

MULTISPORT - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10

Jednym z priorytetów Ministerstwa Sportu i Turystyki na rok 2014 i kolejne lata jest programowa propozycja systematycznego zwiększania uczestnictwa w sporcie oraz zachęcania do aktywności fizycznej, w szczególności dzieci i młodzieży.
W zbiorze tym mieści się koncepcja programu „MULTISPORT” rozszerzającego i pogłębiającego proces wychowania fizycznego. Nasza szkoła została zakwalifikowana do tego programu, jako jedna z czterech szkół z Włocławka. Jest to wielkie wyróżnienie. Program obejmuje dzieci klas 4 – 6 szkoły podstawowej. Zakładane efekty to upowszechnieni postaw i zachowań prorozwojowych i społecznych poprzez udział dzieci w atrakcyjnych formach aktywności ruchowej. MULTISPORT kieruje się zasadą wychowania przez sport i dla sportu. Głównym założeniem Programu jest kreowanie wzorów zachowań prozdrowotnych, nabywanie zróżnicowanych umiejętności ruchowych oraz stymulowanie poziomu sprawności fizycznej. Program eksponuje wychowawczą funkcję sportu i jego związki z kulturą. Stąd też szkoła – a w niej wychowanie fizyczne i sport – postrzegane jest jako niezwykle ważna platforma kształtowania postaw prozdrowotnych i stymulowania rozwoju fizycznego dzieci. Zainteresowanie zajęciami jest bardzo duże. W Programie ustalono, że w zajęciach mogą brać udział grupy dzieci od 15 do 20. Ja, przyjmuje wszystkie dzieci bez względu na umiejętności, liczą się chęci wzięcia udziału w zajęciach. Spotkania w ramach Programu odbywają się trzy razy w tygodniu. Zajmujemy się doskonaleniem gry w piłkę nożną, lekkoatletyką, piłka siatkową i innymi grami zespołowymi. Dzięki programowi uczniowie mieli okazję rozwijać swe umiejętności i bezpiecznie spędzić czas wolny, a szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt sportowy. Zachęcam wszystkie dzieciaki do aktywności fizycznej.

ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE - LICZĄ SIĘ CHĘCI