Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

MultiSport

Dnia 5.XI uczniowie z wybranych klas 3-6 zebrali się w sali gimnastycznej na spotkaniu w ramach programu „MultiSport”. W sali gimnastycznej w centralnym miejscu zasiedli goście związani ze sportem i wspomnianym projektem. Naprzeciw nich były miejsca dla uczniów i nauczycieli. Z boku siedzieli chłopcy ubrani w niebieskie t-shirty z logo w/w programu. Celem spotkania było poznanie sylwetki mistrza świata w skoku o tyczce. Pan Paweł Wojciechowski, mieszkaniec naszego województwa, opowiadał o swojej karierze sportowej- jej początkach i przebiegu, po czym uczestnicy spotkania zadawali mu pytania. Okazało się, że zostać mistrzem nie jest tak łatwo. Wymaga to dużo poświęcenia i pracy, motywacji i wsparcia innych osób. Poznaliśmy także tajniki dyscypliny lekkoatletycznej uprawianej przez naszego gościa - skoku o tyczce. Spotkanie było ciekawe i dało nadzieję na sportową przyszłość. Zapamiętamy słowa Mistrza, który podkreślał, że każdy z nas może też osiągnąć sukces, jeśli tego będzie tylko pragnął. Przypominać nam również będą o tym autografy, które rozdawał pan Paweł Wojciechowski.