Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Muzyczne podróże po morzach i oceanach

9 listopada uczniowie klas 0-III wzięły udział w koncercie zatytułowanym "Muzyczne podróże po morzach i oceanach" , który poprowadził pan Maciej Malec. Na powitanie wysłuchały hejnału miasta Łodzi z pieśni Stanisława Moniuszki "Prząśniczka" i tym samym zostały wprowadzone w temat koncertu. Brały udział w konkursie rozpoznawania melodii z wierszy Juliana Tuwima "Rzepka", "Dwa Michały", "Trudny rachunek" i inne. Za dobrze odgadnięty tytuł otrzymywały nagrodę. Dzieciom podobały się również gorące rytmy muzyki hiszpańskiej - Paso Doble. Uczniowie mieli okazję poznać i zagrać na nietypowych instrumentach muzycznych takich jak: tarka, cabaza, claves. Na zakończenie koncertu wszyscy razem słuchali i bawili się do przebojów muzyki rozrywkowej.