Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Narodowe Czytanie w bibliotece

„Dobra pani”, „Dym”, „Katarynka”, „Mój ojciec wstępuje do strażaków”, „Orka”, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…”, „Sachem”, „ Sawa” te osiem lektur wybranych zostało na ósme Narodowe Czytanie!Na tarasie biblioteki przy ul. Warszawskiej przywołana została przez Kacpra Korbuta jedna z najpopularniejszych polskich nowel autorstwa Bolesława Prusa „Katarynka”. Dzięki Kataryniarzowi Marcelowi usłyszeć można było muzykę na żywo z zabytkowej, XIX- wiecznej katarynki. Na parterze w holu uczniowie mogli oglądać wystawę poświęconą nowelom wybranym w tegorocznej edycji akcji pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Rekwizyty do wystawy udostępinli: Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego w Redczu Krukowym, Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego. W wydarzeniu uczestniczyły klasy IV a, IV b, IV c, V b, VI c, VIII b, VIII c.