Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

O Księdzu Jerzym wierszem

Dnia 19 września przypadała 34 rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. W tym właśnie dniu o godzinie 9:30 w parafii Braci Pocieszycieli z Getsemanii przy ulicy Płockiej , gdzie znajduje się Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki odbył się konkurs recytatorski. Na konkursie było obecnych 23 uczniów z rożnych kategorii wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia. Naszą szkołę reprezentowały Ewelina Lewandowska, Julia Lewandowska i Dominika Kijewska z klasy 7b oraz Nicola Zielińska z klasy 5b. Uczennice do konkursu przygotowały pani Bożena Kiersznicka i siostra Ewa Wójcik. Dominika Kijewska i Nicola Zielińska zdobyły I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Była również możliwość zwiedzenia Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki.