Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Odblask to nie obciach!

Klasa I d wraz z wychowawczynią p. B. Nowakowską 6 XI wzięła udział w akcji „Odblask to nie obciach!”, którą poprowadzili Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski wraz z Grupą Sławek & Przyjaciele. Rozpoczęła się ona o godzinie 13.00 na placu Grodzkim. Odbył się wówczas happening z udziałem uczniów włocławskich szkół oraz przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz włocławskich firm. Na placu Grodzkim stanął również specjalny autobus akcji „Odblask to nie obciach!” oraz zaprezentowano magiczną tubę, która pokazywała, czy i dlaczego warto nosić odblaski. Dzieci otrzymały specjalne odblaskowe ludziki. Wiązało się to z celem akcji mającej na celu zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do noszenia odblasków, a tym samym poprawy bezpieczeństwa na drogach.