Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Odkrywcy z 3a

Uczniowie 3a zakończyli tydzień „Odkrywców” . Przez 5 dni poszukiwali nowych pasji, odkrywali funkcjonowanie i działanie różnych przedmiotów, znaleźli dużo ciekawostek z różnych dziedzin zarówno znajdujących się w domu, jak i występujących w kraju i na świecie. Uczniowie odkryli m.inn. jak uruchamia się pralkę, zmywarkę, jak ciężkie jest pilnowanie rodzeństwa lub sprzątanie po nim, jak działa maseczka kosmetyczna nałożona na twarz dziecka, jak zrobić płukankę na włosy. Odkrywcy zdobyli nowe umiejętności tj. np. tworzenie kwiatów z masy cukrowej. Przeprowadzili mnóstwo doświadczeń poznając tajniki chemiczne. Poprzez poszukiwania odkryli ciekawe książki, a tym samych nowe wiadomości przyrodnicze, historyczne, matematyczne. Pojawiły się również odkrycia ekologiczne, zdobyte podczas spacerów i wycieczek. Tydzień odkrywców przyniósł wiele pozytywnych niespodzianek i mimo, że zakończył się w klasie , w domu trwa nadal.