Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Odpowiedzialność karna nieletnich

Był to temat spotkania klasy V b i VI a. W dniu 15.01.2020 r. gościliśmy dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji współpracujących aktywnie z naszą szkołą- p. Tomasza Czapskiego i p. Adama Jesionowskiego. Uczniowie mieli możliwość pozyskania informacji dotyczących różnych zachowań, które pojawiają się w szkole, a które są ścigane prawem. Czy można obrażać, stosować agresję fizyczną lub słowną wobec kolegi, nauczyciela? Co z wagarami, papierosami, także elektronicznymi? Czy można przywłaszczyć sobie cudzą rzecz? Czy robienie zdjęć bez wiedzy zainteresowanego i wstawianie jej do sieci jest dozwolone? Jakie mogą być konsekwencje? Czy dzieci ponoszą jakąś odpowiedzialność? Na te i inne pytania uczniowie uzyskali odpowiedzi. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.