Wtorek 14 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Maciej, Bonifacy, Dobiesław

Olimpiada

14 grudnia 2010 roku już po raz trzeci odbyła się Olimpiada Młodych sieci Kujawy. Uczestniczyli w niej tym razem: SP 10 we Włocławku, SP z Czernikowa, SP 18
z Włocławka, Gimnazjum nr 9 z Włocławka. Nie dojechały szkoły z Piotrkowa Kujawskiego i Aleksandrowa Kujawskiego ze względu na mroźną i śnieżną aurę. Mamy nadzieję, że ze rok spotkamy się w komplecie.
Olimpiada jest organizowana w ramach współpracy ww. szkół naszego regionu, które pracują nad zadaniem "Jak walczyć
z przejawami agresji i przemocy".
W tym roku olimpiada przebiegała pod hasłem Święty Mikołaj i my = serce dla dziecka. Hasło takie w okresie przedświątecznym ma szczególny wydźwięk, gdyż łączyła się z akcją humanitarną zbierania maskotek oraz innych zabawek i książek dla dzieci z domów dziecka.
Tradycyjnie już poza konkurencjami sportowymi dzieci prezentowały się w dyscyplinach: polonistycznej - pisały wiersze, plastycznej - wykonywały collage oraz rysunki
o tematyce związanej z Mikołajem np. Mikołaj na sankach, na łyżwach itp, tanecznej i w piosence. Nie zabrakło też konkurencji dla nauczycieli. Tym razem mieli oni napisać list do Mikołaja. Listy były odczytane. Oby wszystkie zostały wysłuchane przez owego świętego!
Na olimpiadzie nie brakowało dopingujących okrzyków, współpracy, współzawodnictwa i wspólnej radości z wyników.
Ideą olimpiady bowiem jest to, iż wszyscy jej uczestnicy są zwycięzcami. I mimo zajmowanych miejsc, głównie
w konkurencjach sportowych, wszyscy otrzymują upominki
i puchary, które ufundowali sponsorzy m.in. Prezydent Miasta Włocławek. Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy!
Tegoroczną Olimpiadę Młodych uświetnił pokaz karate tradycyjnego zaprezentowany przez dzieci z Akademii Karate Tradycyjnego przy Szkole Podstawowej nr 20 we Włocławku pod kierunkiem instruktora pana Jarosława Bicza. Im też bardzo dziękujemy!
Na pewno za rok znowu się spotkamy, by pokazać jak świetnie można spędzać wspólny czas bawiąc się i ciesząc bez zawiści, agresji i przemocy!