Wtorek 21 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Olimpiada Młodych

24 stycznia 2014 roku odbyła się już szósta interdyscyplinarna Olimpiada Młodych. Olimpiada odbywała się w ramach sieci KUJAWY pracującej nad zmniejszaniem przejawów agresji i przemocy oraz w ramach projektu Bezpieczne Szkoły Śródmieścia. Jak co roku towarzyszyło jej nadrzędne hasło. Teraz było to - W krainie śniegu i lodu. W olimpiadzie uczestniczyły szkoły: SP nr 10 z Włocławka, SP nr 1 z Aleksandrowa Kujawskiego, SP z Czernikowa, SP nr 3, SP nr 14, SP nr 18, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 14 z Włocławka. Dzieci i młodzież zmagały się w konkurenchjach:
- sportowych,
- plastycznej - collage nt. Bezpieczne ferie,
- literackiej - pisanie wierszy o zimie,
- technicznej - konstruowanie zimowego domku, igloo,
- tanecznej,
- muzycznej - piosenka zimowa,
- wiedzy - zgaduj -zgadula na temat zmian w przyrodzie zimą, zimowych sportów, zdrowia w czasie zimy.
Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali upominki, albowiem ideą imprezy jest zdrowa rywalizacja polegająca na integracji i wspólnej zabawie.
W ostatecznym podsumowaniu wyróżniła się szkoła z Aleksandrowa Kujawskiego, która otrzymała dyplomy i czołowy puchar. Pozostałe szkoły także otrzymały dyplomy i puchary za udział we wspólnej zabawie. Znów udało się pokazać młodym, że "można inaczej" bez przemocy!!!