Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Olimpiada Młodych

Trzeciego lutego 2015 roku odbyła się już kolejna VII Interdyscyplinarna Olimpiada Młodych. W tym roku impreza odbyła się w ramach trzech projektów:
- współpraca w sieci KUJAWY
- Bezpieczne Szkoły Włocławka
- Olimpiada Dziecięcej Wyobraźni Cudnolandia 2015
Uczestniczyły w niej szkoły ze Śródmieścia: SP 3, SP 10, SP 14, Gim. 9, Gim. 14, LMK, LZK oraz zaprzyjaźniona Szkoła Podstawowa im. K. Baczyńskiego w Czernikowie. Zabawa przebiegała pod głównym hasłem „W Stumilowym Lesie człapią misie”. Uczniowie współdziałali w kategoriach: sportowych, literackiej, plastycznej, muzycznej, technicznej, tanecznej. Wszystkim dopisywały dobre humory. Wspólna zabawa pokazała, że bez względu na wiek można razem, można inaczej, można radośnie spędzać czas. Każda drużyna w tej olimpiadzie jest wygrana. Nie ma tu przegranych albowiem głównym celem jest ukazanie wspólnie spędzanego czasu na konstruktywnej zabawie bez przemocy. Każda szkoła otrzymała dyplom i puchar a każdy uczestnik obdarowany został upominkiem.