Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Olimpiada o zdrowiu

W dniu 10 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbył się etap rejonowy XXIV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, którego organizatorem jest Zarząd Rejonowy PCK we Włocławku. Do etapu rejonowego Olimpiady przystąpiło 18 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy Olimpiady rozwiązywali test z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia, który obejmował zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia z elementami profilaktyki HIV/AIDS i historii Stowarzyszenia - PCK. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy włączyli się do szkolnej debaty za temat plusów i minusów korzystania z komputera i Internetu i wypracowaniu zasad bezpiecznego korzystania z nich. Uczniowie i goście otrzymali od naszej szkoły najnowsze wydanie szkolnego czasopisma „Wykrzyknik”, w całości poświęconemu bezpieczeństwu w sieci.