Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Podobnie jak w latach ubiegłych, w uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami kilkuset polskich miast przeszedł Orszak Trzech Króli. Jednym z takich miast był oczywiście Włocławek. Uczniowie, naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami uczestniczyli we włocławskim orszaku. Uczestnicy tego pięknego religijnego przedsięwzięcia zgromadzili się przed Urzędem Miasta we Włocławku, gdzie powitał wszystkich Prezydent Miasta Włocławek – p. Marek Wojtkowski. Następnie, po przypomnieniu historii mędrców podążających do Betlejem, orszak ruszył ku włocławskiej katedrze. Za gwiazdą, symbolizującą tę, która wiodła legendarnych: Kacpra, Melchiora i Baltazara, najpierw szli – przebrani w królewskie stroje – włodarze miasta i powiatu: wspomniany p. Prezydent, a także p. Jarosław Chmielewski – Przewodniczący Rady Miasta Włocławek oraz p. Marek Jaskulski – Wicestarosta Powiatu Włocławskiego.